Logo GMV
1 В МИРЕ
GMV является самым большим в мире производителем приводов для гидравлических лифтов.
Более 850 тыс. лифтов в мире имеют гидравлические компоненты GMV.
 
 

Карта сайта

ЛИФТЫ


 

 


Ze względu na konstrukcję dźwigi hydrauliczne mogą posiadać napęd:

  • bezpośredni (1:1) - siłownik napędza bezpośrednio ramę kabinową, a skok nurnika jest równy drodze przejazdu kabiny.
  • pośrednim (1:2) - siłownik działa na ramę kabinową, za pośrednictwem koła linowego i lin; droga przejazdu kabiny jest dwukrotnie większa w stosunku do skoku nurnika.

Napęd bezpośredni stosuje się w dźwigach o niższej wysokości podnoszenia i większym udźwigu.
W przypadku, gdy dźwig nie posiada oddzielnego pomieszczenia na maszynownię, agregat i sterowanie może być umieszczone w prefabrykowanej szafce (GREEN LIFT® - FLUITRONIC® MRL-MC) lub w szybie (GREEN LIFT® - FLUITRONIC® MRL-T). Agregat zawiera płyn roboczy, w którym zanurzone są: silnik i sprzężona z nim pompa.
Zasada działania dźwigu z napędem hydraulicznym jest prosta. Kabina przemieszcza się w górę dzięki siłownikowi wprawianemu w ruch przez płyn roboczy tłoczony pod ciśnieniem. Ruch kabiny w dół odbywa się z wykorzystaniem siły ciężkości, bez poboru energii elektrycznej przez silnik, a płyn wraca ponownie do zbiornika. Nad precyzyjnym przemieszczaniem się kabiny w obu kierunkach czuwa elektronicznie sterowany zespół zaworów. Szyby dźwigów hydraulicznych charakteryzują się niezwykle małymi wymiarami w stosunku do kabiny, lekką konstrukcją ścian, gdyż siły koncentrują się głównie na dnie szybu i nie wymagają dylatacji. Umożliwia to optymalne wykorzystanie przestrzeni i zwiększenie powierzchni użytkowej / mieszkalnej w budynku. Umieszczenie zespołu napędowego poza szybem wpływa na wyjątkowo niski poziom hałasu i dlatego dźwigi hydrauliczne szczególnie polecane są w budynkach mieszkalnych. Ponadto dźwigi hydrauliczne słyną z dużej trwałości (20 i więcej lat), gdyż posiadają nieskomplikowana budowę i mała liczbę części - w tym części ruchomych. Z tego względu koszty eksploatacji są rekordowo niskie.


DŹWIGI OSOBOWE HYDRAULICZNE:

Siłownik GMVagregat GMVCykl pracy windy GREEN LIFT .pdf
Подробнее о лифтах 
Сравнение лифтов гидравлических с электрическими 


Архитекторы | Главная | Карта сайта | Контакты


© 2011 - 2018 GMV POLSKA Sp. z o.o.
powered by RafixMax